अमेरीकालाई उत्तर कोरियाको डर , अमेरिकाले गम्भीर मूल्य चुकाउनुपर्ने उत्तरको चेतावनी ।

0
562

६ भदौ,एजेन्सी । उत्तर कोरियाका नेता किम जोङ–उनले अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प विक्षिप्त रहेको र प्रमाणु हतियार बनाउने आफ्नो देशको निर्णयलाई ट्रम्पले सही साबित गरेको दाबी गरेका छन् ।। अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले मंगलबार संमयुक्त राष्ट्रसंघको महासभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उत्तर कोरियाको गतिविधिले आफूहरु आत्मरक्षाका लागि सैन्य रुपमा तयार हुन बाध्य भएको र उत्तर कोरियालाई पूर्ण रुपले ध्वस्त पार्ने बताएका थीए । ट्रम्पको भनाईको जवाफमा उत्तर कोरियाका नेता किमले राष्ट्रिय सञ्चारमाध्य मार्फत जारी गर्दै अमेरिकाले गम्भीर मूल्य चुकाउनु पर्ने चेतावनी दिएका छन् ।

उत्तर कोरिया नेता किमले यसरी व्यक्तिगत वक्तव्य कम मात्रै दिने गरेका छन् ट्रम्पको सम्बोधनका कारण थप परमाणु कार्यक्रम आवश्यक रहेको पुष्टि गरेको उनको भनाई छ । पछिल्ला केही महिनादेखि उत्तर कोरियाको परमाणु कार्यक्रमका कारण उत्तर कोरिया र अमेरिकाबिचको सम्बन्ध तनावपूर्ण बनेको छ । बिहीबार अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले उत्तर कोरियामाथि नयाँ प्रतिबन्ध लगाउने सम्बन्धी प्रस्ताव पारित गरेका छन् ।