दलाल माथि प्रहरीको छड्के,यात्रु ठग्ने ९ दलाल प्रहरीको फन्दामा ।

0
342

दशैं मनाउन काठमाडौं उपत्यका बाहिर जाने यात्रुसँग तोकिएको भन्दा बढी भाडा लिन खोज्ने ९ जनालाई ट्राफिक प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । तोकिएको टिकट काउण्टरमा परिचयपत्र बाहकहरुले मात्र टिकट काट्न् व्यवस्था भएपनि अनाधिकृत व्यक्तिहरुले विचौलिया बनेर यात्रुसँग मोलमोलाइ गरी बढी भाडा लिँदै गरेको अवस्थामा काठमाडौंका विभिन्न स्थानबाट ९ जनालाई पक्राउ गरेको महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका प्रमुख प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक जनक भट्टराईले बताए ।

यस पटकको दशैमा घर जाने यात्रु नठगिउन् भनेर ट्राफिक प्रहरीले सादा पोशाकमा टिकट काउन्टर देखि बस भित्र पनि छड्के गर्नेए गरेको छ । यस क्रममा केहि दिन अघि पनि भढि भाडा लिने दलालहरु प्रहरीको फन्ँदामा पर्दै आएका छन् ।

नयाँ बसपार्क क्षेत्रमा यात्रुलाई टिकट काटिदिन्छु भनी मोलामोलाइ गर्ने भरतपुर चितवनका समीर श्रेष्ठ, धनकुटाका किरण लिम्बु र सुनसरीका सविन राई पक्राउ परेका छन् । यस्तै टिकट काउण्टरको कर्मचारी हुँ भन्दै भाडा बार्गेनिङ गरिरहेको अवस्थामा काठमाडौं बस्ने राज ठकुरी, दाङ घोराहीका विशाल गुरुङ र कैलालीका रमेश कठायतलाई प्रहरीले गोंगबुबाट पक्राउ गरेको छ ।

पक्राउ परेका ६ जनालाई आवश्यक कारबाहीका लागि प्रहरी प्रभाग नयाँ बसपार्कमा बुझाएको महाशाखाका प्रवक्ता प्रहरी उपरीक्षक सञ्जीव शर्मा दासले जानकारी दिए । यसैगरी कलंकीबाट नवीन केसी र बल्खुबाट अरुण मगर र जाजरकोटका विनोद रानालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । उनीहरुलाई आवश्यक कारबाहीको लागि महानगरीय प्रहरी वृत्त, कालीमाटीमा बुझाइएको महाशाखाले जनाएको छ ।