वीरगन्जमा पत्रकारको घरमा पेट्रोल बम प्रहार,आन्दोलनलाइ बदनाम गराउने षडयन्त्र,महतो

0
797

अशोक तिवारी
वीरगंज ,भदौ २८

यात्रा डेलीका संचालक र द हिमालयन टाईम्सका बीरगंजका सम्वाददाता राम सर्राफको घरमा पेट्रोल बम प्रहार गरिएको छ । आइतवार बीरगंज रानिघाट स्थित निवासमा राती पेट्रोल बम प्रहार गरिएको छ । कर्फयु जारी भएको समयमा राती सवा नौ बजेतिर घटना भएको बारे प्रहरीेलाई पत्रकार सर्राफले जानकारी गराएको बताए ।27v

सर्राफले घटनाबारेमा पर्साका प्रजिअलाई जानकारी गराएको तर पनि प्रजिअले कुनै पहल नगरेको आरोप समेत लगाए । घरभित्र सपरिवार बसेको अवस्थामा फलामे गेटमा पेट्रोल बम प्रहार गरिएको र आगजनी भएपछि छिमेकीहरुको सहयोगमा आगो निभाइएको सर्राफले बताए । पत्रकार सर्राफ राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समुहका उपाध्यक्ष समेत रहेका छन् ।शर्राफले घटना बारे प्रतिकिर्या दिदै भने ,जसले जुन अभि प्रायःले घटना गराएपनि आफु पत्रकारीताको धर्मबाट किन्चीत बिचलीत नहुने र शस्क्तरुपमा धर्मनिर्वाह गरिरहने छु । यसौ गरि राष्टिय फ फोटो पत्रकार समुह र नेपाल प्रेस युनियन पर्साले प्रेस बिज्ञप्ति जारी गरि घटनाको भत्र्सना गरेको छ । जारी गरिएको प्रेस विज्ञप्तिमा घटनाको छानविन गरि दोषीलाइ अबिलम्ब कार्यवाहि गर्ने मागं गरिएको छ ।
सोमबार स्थानिय सचांरकर्मिहरुसगं कुरागर्दै सयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चामा रहेका सदभावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोले घटनाको भत्र्सना गरेका छन् । उनले भने, ‘प्रत्रकारको घरमा आक्रमण गर्नु आन्दोलनलाइ बदनाम गराउने कार्यमात्र हो ’।