कबिताको “समर्पण “बजार मा

0
813
 धनुषा जिल्ला तुलसी 6 बाहुनामाराकि 19 बर्सिया कबिता श्रेस्ठले समाजमा रहेको नारिप्रतीको  दृश्टिकोण र महिलाको अवस्थालाई समेटेर आफ्नो पहिलो कबिता सँग्रह “समर्पण “बजार मा ल्याएकी छिन् । आफ्नो नाम जस्तै आफुले देखेका ,भोगेका र कल्पना गरेका हरेक कुराहरुलाई कबितामा प्रस्तुत गर्न सक्ने खुबी भएकी कबिता एउटा रेडियोक्रमी पनि हुन्। आफ्नो नाम अनुसारकै काम गरेर समाज मा एउटा असल सचेतक र सर्जक बन्ने लक्ष्रय राखेर अगाडि बड्ने बताउछिन् । पहिलो कबिता सँग्रह लाई सामजिक सन्जाल र एक कार्यक्रमको बिच बिमोचन गर्दै निकट भबिश्तमा नै आफ्नो अर्को कबिता सँग्रह र अदृश्य जिन्दगिका काल्पनिक पात्रहरु भन्ने कथा सँग्रह लाई पनि प्रकशित गर्ने योजना बनायेकी छिन् ।kabita
समर्पण नाम दिईएको उनको यस कबिता सँग्रहमा समाजको एउटा अभिन्न अङग भएर पनि महिला दिदी बहिनी हरु ले भोग्दै आएका हरेक पीडा र ब्यथा हरुलाई कबिताको रुपंमा प्रस्तुत गरेकी छिन् साथै देश , परिस्थिती, माया, प्रेम , एक्लोपना ,सभ्यता, प्राकृतिक सुन्दरता र बिछोड आदि बिशयमा पनि कबिता लेखेर समर्पणमा पाठकहरु माझ पस्केकी छिन ।