हाइड्रोजन बमको असर जापानमा देखिएन !

0
539

२३ पुस । उत्तर कोरियाले बुधबार गरेको हाइड्रोजन बमको विकिरणको असर जापानमा नदेखिएको बताइएको छ । जापानले गरेको अनुसन्धानबाट उसको क्षेत्रमा विद्यमान विकिरणको तहमा कुनै परिवर्तन भएको नपाइएको समाचारमा जनाइएको छ । जापान उत्तर कोरियाको छिमेकी देश भएकोले उत्तर कोरियाले गर्ने यस्ता आणविक परीक्षणका कारण निकै सम्वेदनशिल बन्ने गर्छ । यसअघि पनि उत्तर कोरियाले फ्याँकेका क्षेप्यास्त्रहरुका कारण जापानले निकै तनाव दिएको अभिव्यक्ति राख्दै आएको थियो । जापानको आणविक परीक्षण अनुगमनसम्बन्धी निकाय, एनआरएले बिहीबार प्रकाशन गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ–उत्तर कोरियाको सो परीक्षणका कारण जापानी भूमिमा त्यस्तो कुनै परिवर्तन देखिएको छैन । यसअघि बुधबार मात्र प्रजातान्त्रिक जन गणतन्त्र कोरियाले पहिलो पटक हाइड्रोजन बम परीक्षण गरेको जानकारी दिएको थियो । सो देशले बुधबार उक्त परीक्षण गरेको र सो परीक्षण सफल रहेको जानकारी पनि दिएको जनाइएको छ । उत्तर कोरियाले बुधबार हाइड्रोजन बम सफलतापूर्वक परीक्षण गरेको भनिएको यस समाचारले विश्वव्यापीरुपमा तरङ्ग नै पैदा गरिदिएको बताइएको छ .