सिद्धिचरण पुरस्कार पवन चाम्लीङलाई

0
749

काठमाडौँ, ९ जेठ । ‘युगकवि सिद्धिचरण पुरस्कार २०७३’बाट सिक्किमका मुख्यमन्त्री तथा साहित्यकार पवन चाम्लिङलाई सम्मान गरिएको छ । आइतबार आयोजित कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले चाम्लिङका प्रतिनिधि वीरु वाङ्देललाई रु एक लाख नगदसहित प्रमाणपत्र प्रदान गर्नुभयो ।siddhicharan युगकवि सिद्धिचरण श्रेष्ठको १०५ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा सिद्धिचरण प्रतिष्ठानले आयोजना गरेको कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री ओलीले छिमेकी देशको मुख्यमन्त्री पुरस्कृत भएपछि ‘नेपाल फराकिलो मन भएको देश हो’ भन्ने विश्वमाझ पुष्टी भएको बताउनुभयो । चाम्लिङका प्रतिनिधि वाङ्देलले ‘नेपाल र सिक्किमको भूगोल फरक भएपनि हामी एउटै संस्कृतिका सजातीय मानिस हौँ’ भन्नुभयो । सोही कार्यक्रममा युगकवि श्रेष्ठको ‘कान्तिमति’ खण्डकाव्य, उहाँका कवितालाई महेश पौडेलको सम्पादनमा अनुवाद गरिएको पुस्तक ‘द ग्रेट पोइट’, शैलेन्दुप्रकाश नेपालको ‘युगकवि’ खण्डकाव्य र प्रा डा गार्गी शर्माको नाटक ‘महागुरु सिद्धिचरण’को लोकार्पण गरिएको थियो ।