वित्तीय संस्थामा एक ब्यक्तिले दुई कार्यकाल मात्रै नेतृत्व गर्न पाउने,संवैधानिक पद धारण गरेका सञ्चालक हुन नपाउने ।

0
443

काठमाडौँ, ७ मङ्सिर । संवैधानिक पद धारण गरेका व्यक्ति अबदेखि बैंक तथा वित्तीय संस्थाको सञ्चालक समितिमा बस्न नपाउने भएका छन् ।

व्यवस्थापिका–संसद्, अर्थ समितिको बैठकले सोमबार पारित गरेको बैंक तथा वित्तीय संस्थासम्बन्धी विधेयक बाफियामा उक्त व्यवस्था गरिएको समितिका सभापति प्रकाश ज्वालाले जानकारी दिनुभयो । उहाँले संवैधानिक पद धारण गरेका व्यक्ति अब बैंक तथा वित्तीय संस्थाको सञ्चालक हुन नपाउने ब्यबस्था सहितको संशोधन गरि बिद्येयक संसदमा पठाइएको जानकारी दिनु भयो । साथै संचालक समितीमा एकै ब्यक्तिले दुई कार्यकाल भन्दा धेरै समय नेतृत्व गर्न नपाउने ब्यबस्था समेत भएको छ । बैंकरहरुले भने लामो समय नेतृत्व गर्न पाउनु पर्ने भन्दै बिद्येयकको बिरोध गर्दै आएका थिए । अर्थ समितीले शंसोधन सहित संसदमा पठाएको बिद्येयक छिट्टै पाई कार्यन्वयनमा जाने छ ।