आठ अर्ब पूँजि पु¥याउन सेन्चुरी बैकको दौडधुप

0
665

चैत्र ४ काठमाडौ ।राष्ट्र बैकले दिएको समयसीमा नजिँकिदै जाँदा आठ अर्ब चुक्तापूँजी पुर्याउनजोडतोडका साथ लागेको सेञ्चुरी कमर्सियल बैंकले अल्पाइन डेभलपमेन्ट बैंकलाई प्राप्ती गर्ने सम्झौता गरेको छ । यसअघि इन्नोभेटिभ डेभलपमेन्ट बैंक, अरनिको डेभलपमेन्ट बैंक तथा सगरमाथा फाइनान्सलाई प्राप्ती गर्ने प्रक्रिया अगाडि बढाएको छ । सेञ्चुरीलाई मकवानपुरमा मुख्य कार्यालय रहेको अल्पाइन डेभलपमेन्ट बैक प्राप्ति गर्ने सम्झौताले पुँजिवृद्धिमा थप सहयोग पुगेको छ ।

सेञ्चुरी बैकको हाल सम्म ३ अर्ब ६८ करोड मात्रै चुक्तापूँजी रहेको छ । चार संस्था प्राप्ती गरेपछि बैंकको हालको चुक्तापूँजीमा २ अर्ब बराबर रकम थपिनेछ ।यसबाट बैंकको पूँजी साढे पाँच अर्ब बराबरमात्रै पुग्ने भएपछि बैककले राष्ट्र बैंकले तोकेको ८ अर्ब पूँजी पु¥याउन हकप्रद सेयर जारी गर्ने र नपुग रकम चालु आर्थिक बर्षको मुनाफाबाट पु¥याउने लक्ष्य लिएको छ ।
बैकले चालू आर्थिक बर्षको दोस्रो त्रैमासमा खुद मुनाफा २२ करोड ३९ लाख रहेको छ । बैंकले ३२ अर्ब ६८ करोड निक्षेप संकलन गरी २९ अर्ब कर्जा प्रवाह गरेको जनाएको छ ।