संसदको वर्षे अधिवेशन सुरु हुँदै

0
285

काठमाडौं, ८ जेठ । व्यवस्थापिका संसदको वर्षे अधिवेशन सोमबार सुरु हुँदैछ । सरकारको सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आह्वान गर्नुभए अनुसार दिउँसो १ बजे संसद बैठक बस्न लागेको हो ।

बैठकमा राष्ट्रपति कार्यालयबाट प्राप्त अधिवेशन सुरु सम्बन्धी पत्र पढेर सुनाउने कार्यसूची छ । बैठकमा उपप्रधानमन्त्री तथा अर्थमन्त्री कृष्णबहादुर महराले नीति तथा कार्यक्रमका प्राथमिकताका बारेमा जानकारी गराउने सम्भावना रहे पनि टुंगो लागि नसकेको संसद सचिवालयका सहप्रवक्ता सुदर्शन कुईंकेलले जानकारी दिए ।

सरकारले आउँदो बिहीबार नयाँ आर्थिक वर्षको नीति तथा कार्यक्रम संसदमा प्रस्तुत गर्ने तयारी छ । सरकारका तर्फबाट राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नीति तथा कार्यक्रम पेश गर्नुहुनेछ । सरकारले राष्ट्रपति भण्डारी समक्ष आइतबार नै नीति तथा कार्यक्रम पेश गरेको छ ।

सरकारले राष्ट्रिय महत्वका ठूला विकासे परियोजना, संविधान कार्यान्वयन र पुनर्निर्माणलाई बढी जोड दिएर नीति तथा कार्यक्रम ल्याउने सरकारको तयारी छ । सरकारले जेठ १५ गते बजेट पेश गर्ने तयारी पनि गरिरहेको छ ।