प्रदेश–३ को राजधानी भक्तपुर बन्ला त ?

0
520

२९ मंसिर , भक्तपुर । भक्तपुरलाई प्रदेश–३ को राजधानी बनाउन स्थानीय राजनीतिक दल र नवनिर्वाचित सांसदहरुले लबिङ सुरु गरेका छन् । भक्तपुरबाट निर्वाचित सांसदहरुले भक्तपुरका सम्भावित ठाउँहरुको खोजीसमेत थालेका छन् । राजधानी दैनिकमा समाचार छ ।

कांग्रेस जिल्ला समिति भक्तपुरले पार्टी सभापति एवं प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालार्ई भक्तपुरलाई प्रदेशको राजधानी बनाउन माग गर्दै ध्यानाकर्षण नै गराएका छन् ।

जिल्ला सभापति दुर्लभ थापाको नेतृत्वका टोलीले प्रधानमन्त्री देउवालाई ज्ञापनपत्र बुझाएको जिल्ला सदस्य केदार खड्काले जानकारी दिए । यहाँका राजनीतिक दल तथा नवनिर्वाचित सांसदहरुले भक्तपुरको सानोठिमी, सल्लाघारीको ९९ रोपनी, जगातीको इँट्टा तथा टायल कारखानालगायतका क्षेत्रमा प्रदेश राजधानी बनाउन प्रस्ताव राखेका छन् ।

भक्तपुरमा प्रदेशसभा राजधानी बनाउने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका सरकारीस्तरका व्यक्तिहरुसँग भटाभट तथा छलफलमा व्यस्त छन् । भक्तपुरलाई राजधानी बनाउन उपयुक्त हुने भन्दै आफूले त्यसका लागि लबिङ थालिसकेको भक्तपुर–२ बाट निर्वाचित सांसद महेश बस्नेत बताउँछन् ।

पर्याप्त सार्वजनिकस्थल भएकाले भक्तपुरमा प्रदेशसभाको राजधानी निर्माण गर्नुपर्ने उनको भनाइ छ ।

भक्तपुरमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै बस्नेतले भक्तपुरको सानोठिमी क्षेत्र, सल्लाघारीको ९९ रोपनी जमिन, जगातीको इँट्टा, टायल कारखानालगायतका क्षेत्रमा राजधानी निर्माण गर्न उपयुक्त स्थान भएकाले पहल भइरहेको उनले बताए ।